dzīve · internets

Problēmas?

Pavisam nesen pamanīju, ka vairāki grāmatu blogeri, kuriem sekoju, ir atbildējuši uz dažiem jautājumiem saistītā ar problēmām, kuras it kā nomāc lasītājus(?). Cik nu es iesākumā skatījos uz šiem jautājumiem, nejutu pilnīgi nekādu vēlmi uz tiem atbildēt, jo patiesībā jau nemaz nebūtu jāmeklē problēmas tur, kur tās nav. Tomēr īsumā es tomēr varu uzrakstīt arī savas atbildes…

 

 1. Tavā nelasīto grāmatu sarakstā ir apmēram 2000 grāmatu (oriģinālajā avotā minēti 20 000). Kā tu spēj izlemt, ko lasīt nākamo?

Retu reizi jālasa ir tas, ko esmu pajautājis apgādam, bet visādi citādi grāmatas mani uzrunā pašas un es ņemu visu, ko sagribas.

 1. Tu esi grāmatu izlasījis līdz pusei, taču jūti, ka tev tā nepatīk. Metīsi mieru vai pabeigsi līdz galam?

Vēl nekad neesmu pametis grāmatu pusē, lai gan ir bijušas briesmīgas grāmatas. Ceru gan nekad nesākt neko tādu, ko būtu jāpamet novārtā.

 1. Tuvojas gada beigas un tu esi tik tuvu, bet tomēr tik tālu no sava Goodreads izaicinājuma sasniegšanas. Vai tu mēģināsi to sasniegt; ja atbilde ir jā, tad kā?

Katru gadu krietni pārsniedzu savus izaicinājumus, tāpēc katru gadu viņus arī lieku augstākus, bet kaut kad jau ir jāapstājas, jo nez vai sanāktu izlasīt daudz vairāk.

 1. Grāmatu vāki sērijai, kura tev ļoti patīk, nesaskan savā starpā. Kā tu tiec ar to galā?

Ar tās sērijām, kuras esmu lasījis, viss ir kārtībā. Es gan nelasu sērijas grāmatas.

 1. Visa pasaule ir sajūsmā par kādu grāmatu, kura tev patiesi nepatīk. Kurš būs tas cilvēks, ar kuru tavas domas par to sakritīs?

Man ir vienalga, ko pasaule domā par grāmatām, kuras lasu. Daudziem patīk „Zīds”, man ne, daudzi lasa fantāziju – es ne. Miers mājās.

 1. Tu lasi kādu grāmatu un jūti, ka sāksi raudāt publiskā vietā. Ko tu darīsi?

Raudāšu publiskā vietā. Apkārtējie ir tikai makets…

 1. Grāmatas, kura tev patīk, turpinājums tikko iznācis, taču tu esi aizmirsis, kas notika iepriekšējā grāmatā. Vai tu pārlasīsi iepriekšējo? Izlaidīsi turpinājuma lasīšanu? Mēģināsi atrast anotāciju Goodreads? Raudāsi izmisumā?

Reti kad esmu lasījis kaut ko, kam ir sagaidāms arī turpinājums. Labi, tagad dabūju Ērvina Velša „Porno”, kas ir turpinājums „Vilcienvaktei”, bet es labi zinu, kas bija „Vilcienvaktē”, kuru lasīju pirms vairākiem gadiem, tāpēc raudāt nebūs vajadzības.

 1. Tu negribi nevienam aizdot savas grāmatas. Kā tu laipni atteiksi cilvēkiem, kad viņi tev palūgs kādu grāmatu?

Zinot to, cik labi saglabājas manas grāmatas pēc to izlasīšanas, nezinu, vai ir prātīgi kādam tās dot, īpaši jau tās, kuras ir tuvas sirdij vai par dārgu naudu pirktas. Reti gan man tiek lūgtas grāmatas, priekš tam ir bibliotēkas, ha.

 1. Tu esi iesācis un pametis novārtā 5 grāmatas pēdējā mēneša laikā. Kā tu tiksi galā ar šo negribēšanu lasīt?

Ja kaut kas ir pamests novārtā, tas nenozīmē, ka man nav gribēšana to lasīt. Uz doto brīdi es lasu 23 grāmatas un nejūtos kādu pametis novārtā, kur nu vēl domāt par kaut kādu negribēšanu lasīt… Es lasu visu laiku.

 1. Drīzumā iznāks tik daudz jaunu grāmatu, kuras tu ļoti gribi izlasīt. Cik no tām tu nopirksi?

Kurš teica, ka iznāks daudz jaunu grāmatu, kuras es gribēšu izlasīt? Zinu tikai dažas, kuras kaut kad būs un tās dažas es gribēšu (dabūšu). Bet lasāmā man ir gana, tāpēc uz parastiem jaunumiem neiespringstu.

 1. Pēc tam, kad esi nopircis jaunas grāmatas, kurām tu ar nepacietību gribi ķerties klāt, cik ilgi tās stāv plauktā, līdz tu patiešām sāc tās lasīt?

Vakar, piemēram, dabūju trīs jaunas grāmatas. Vienu no tām es pašķirstīju, otru nedaudz palasīju, bet trešo sāku patiešām lasīt, neskatoties uz to, ka ir tik daudz citu grāmatu, kuras lasu. Un tā ir visu laiku… apburtais loks 🙂

Advertisements

3 thoughts on “Problēmas?

 1. Lai cik sviestaina arī tā aptauja nebūtu, man patīk paskatīties, kā cilvēki uz to atbild. Var redzēt, kurš ir iekšēji brīvāks cilvēks un kurš iespringst par visādiem niekiem.

  Like

   1. Ja paņem, teiksim, šos dažus izteikumus

    – Man ir vienalga, ko pasaule domā par grāmatām, kuras lasu.
    – Apkārtējie ir tikai makets…
    – ņemu visu, ko sagribas

    vai atbildes un 9. un 10. jautājumu,

    tad tur var redzēt brīvību, nevis iespringšanu par niekiem 🙂

    Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s